Βαθμολογία της EuroLeague: Ο προτελευταίος Παναθηναϊκός έφτασε τις 17 ήττες σε 22 αγώνες

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε με σκορ 86-60 του Παναθηναϊκού, υποχρεώνοντας την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη στη 17η ήττα σε 22 αγώνες στην κανονική περίοδο της EuroLeague.

Το έργο του Παναθηναϊκού στο Palau Blaugrana ήταν εξ ορισμού δύσκολο απέναντι στην Μπαρτσελόνα που επιβεβαίωσε την ανωτερότητά της απέναντι στους «πράσινους», επικρατώντας με σκορ 86-60.

Οι Καταλανοί πάτησαν γκάζι στη δεύτερη περίοδο, ανεβάζοντας συνεχώς τη διαφορά και φτάνοντας στην εύκολη νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό που παραμένει στη 17η θέση της κατάταξης με ρεκόρ 5-17.