Ράντονιτς: «Ήμασταν κοντά στη νίκη, δύσκολο να μείνεις στο ματς με το ποσοστό της Μπαρτσελόνα στο τρίποντο»

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς μιλώντας μετά την ήττα του Παναθηναϊκού στη Βαρκελώνη, στάθηκε στο ποσοστό του αντιπάλου από την περιφέρεια που δυσκόλεψε την προσπάθεια.

Ο Παναθηναϊκός έφτασε ένα βήμα από την ανατροπή της εικόνας με την Μπαρτσελόνα, ωστόσο ηττήθηκε με 74-68 και επιστρέφει στην Αθήνα με το 0/2 από την «διαβολοβδομάδα».

Ο τεχνικός των «πρασίνων», Ντέγιαν Ράντονιτς, σε δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου σχολίασε την ευστοχία του αντιπάλου από μακριά.

Συγκεκριμένα, ο Ράντονιτς τόνισε: «Συγχαρητήρια στην Μπαρτσελόνα για τη νίκη. Έπαιξαν τέλεια στη αρχή του ματς και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο με 8/11 τρίποντα, με την άμυνα μας να μην είναι καλή.

Στη συνέχεια όμως η άμυνα βελτιώθηκε και αν συγκρίνουμε στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε μόνο 31 πόντους σε σχέση με τους 43 του πρώτου. Ήμασταν κοντά στο να πάρουμε τη νίκη ακόμα και με αυτό το ποσοστό της Μπαρτσελόνα στα τρίποντα, που είναι δύσκολο να μείνεις στο ματς, αλλά δεν τα καταφέραμε».