Βιλερμπάν – Ολυμπιακός: Το τεράστιο τρίποντο του Σλούκα που έστειλε το ματς στην παράταση! (vid)

Ο Κώστας Σλούκας… όπλισε και εκτέλεσε πίσω από τα 6μ.75 σε «νεκρό» χρόνο, κάνοντας το 86-86 και στέλνοντας τον αγώνα με τη Βιλερμπάν στην παράταση!

Μετά από την ήττα από τη Βιλερμπάν στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας την περασμένη εβδομάδα, οι Πειραιώτες αντιμετωπίζουν εκ νέου τους Γάλλους στο Astrοballe σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική της EuroLeague.

Το φάουλ του Σάσα Βεζένκοφ στον Νόρις Κόουλ στα 9" για το τέλος έστειλαν τον Αμερικανό γκαρντ της Βιλερμπάν στις βολές.

Ο Κόουλ έκανε το 86-83 με 2/2 βολές και ο Σλούκας πήρε πάνω του την τελευταία επίθεση του Ολυμπιακού, με τον Βασίλη Σπανούλη στον πάγκο.

Ο Βεζένκοφ έκανε την επαναφορά και ο Σλούκας το… μπουμπούνισε πίσω από τη γραμμή των τριών πόντων, στέλνοντας το ματς στην παράταση!