Λεσόρ: «Είμαστε η καλύτερη άμυνα της Euroleague»

LATO KLODIAN
Όλα όσα δήλωσε ο Ματίας Λεσόρ μετά τη μεγάλη πρόκριση στον τελικό της Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός τα κατάφερε. Υπέταξε τη Φενέρμπαχτσε με σκορ 73-57 και έκλεισε τη θέση του στον τελικό του Final Four της Euroleague για πρώτη φορά μετά το 2011.

Ο Ματίας Λεσόρ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας συνολικά 17 πόντους σε 31:47 λεπτά εντός παρκέ και αναδείχθηκε σε πρώτος σκόρερ για το «Τριφύλλι» ενώ στις δηλώσεις του αμέσως μετά το τέλος του αγώνα στάθηκε στην αμυντική λειτουργία της ομάδας.

«Παίξαμε πολύ καλά στην άμυνα, ήμασταν ακόμα καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και σταματήσαμε τα ατού τους.

Είμαστε η καλύτερη άμυνα της λίγκας, αυτό είναι το κλειδί. Βγάλαμε τα play μας και κάναμε αυτό που κάνουμε όλη τη χρονιά».

@Photo credits: eurokinissi, LATO KLODIAN