Μονακό: Εκτός ομάδας ο Οκόμπο, λίγες ημέρες πριν τον Παναθηναϊκό

Σπύρος Μαρκεζίνης
Οκόμπο
Ο Έλι Οκόμπο τέθηκε από τη Μονακό εκτός ομάδας, λίγες ώρες μετά το ματς κόντρα στον Ολυμπιακό και λίγες ημέρες πριν τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό.

Η Μονακό με επίσημη ανακοίνωσή της γνωστοποίησε την απόφαση να θέσει τον Έλι Οκόμπο για ορισμένο διάστημα εκτός ομάδας, καθώς σύμφωνα με την ενημέρωση του συλλόγου από το Πριγκιπάτο, ο ίδιος παραβίασε εσωτερικό κανονισμό και θα μείνει μακριά από όλες τις δραστηριότητες που τον συνδέουν με τη Μονακό.

Σύμφωνα με πληροφορίες μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ υπέπεσε σε σοβαρό πειθαρχικό παράπτωμα λόγω της συμπεριφοράς του προς τον Ντονάτας Μοτιεγιούνας με τον οποίον και κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου αντάλλαζαν... κουβέντες.

Ο Γάλλος γκαρντ φέτος έχει κατά μέσο όρο 10,2 πόντους με 2,7 ριμπάουντ και 3,2 ασίστ σε 25:26 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα ενώ αυτή η απόφαση έρχεται δύο ημέρες μετά το ματς κόντρα στον Ολυμπιακό και λίγες ημέρες πριν την 21η αγωνιστική με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό AKTOR.

@Photo credits: eurokinissi