Μονακό - Ολυμπιακός: Ο ΜακΚίσικ με ατομική ενέργεια για το προβάδισμα στο τέλος του ημίχρονου (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο ΜακΚίσικ στο τέλος του ημιχρόνου με τη Μονακό
Ο τρόπος με τον οποίο ο Σακιέλ ΜακΚίσικ ισοφάρισε για το σκορ για τον Ολυμπιακό κόντρα στη Μονακό και πήρε την συμπληρωματική βολή που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η Μονακό φιλοξενεί τον Ολυμπιακό στο ματς της 11ης αγωνιστικής της Euroleague, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι 39-38 υπέρ της ελληνικής ομάδας, μετά από ατομική ενέργεια του Σακιέλ ΜακΚίσικ.

Πιο συγκεκριμένα, ο παίκτης του Γιώργου Μπαρτζώκα ενώ οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονταν πίσω με 2 πόντους, πήρε την επίθεση πάνω του φτάνοντας μέχρι το καλάθι όπου και ευστόχησε για την ισοφάριση, με τον ίδιο μάλιστα να παίρνει και μία συμπληρωματική βολή στην οποία ήταν εύστοχος, βάζοντας με αυτόν τον τρόπο τον Ολυμπιακό σε θέση πλοηγού στη διάρκεια της ανάπαυλας του πρώτου ημιχρόνου.