Final Four 2023, Ολυμπιακός - Μονακό 76-62: Τα highlights από την «θρυλική» πρόκριση στον τελικό (vid)

Ο Βεζένκοβ πανηγυρίζει τη νίκη του Ολυμπιακού με τη Μονακό στο Final Four
Ο Ολυμπιακός πήρε το εισιτήριο του τελικού του Final Four ανατρέποντας το -12 με τη Μονακό. Δείτε το βίντεο με τις κορυφαίες στιγμές του πρώτου ημιτελικού στην Zalgirio Arena.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ανατρέψει την εικόνα του -12 για το ημίχρονο με τη Μονακό στον ημιτελικό του Final Four και να φτάσει στο 76-62 που του έδωσε το "χρυσό" εισιτήρια για το ματς-τροπαίου την Κυριακή (21/05).

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν ένα μαγικό τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους και... ιστορικό σκορ 27-2 και έδωσαν τον ρυθμό για το σπουδαίο αποτέλεσμα. Οι καλύτερες στιγμές από τον αγώνα είναι εξίσου εντυπωσιακές.

Δείτε τα highlights της νίκης του Ολυμπιακού επί της Μονακό στον ημιτελικό του Final Four