Final Four 2023, Ολυμπιακός - Μονακό: Φοβερό επιμέρους 27-2 οι «ερυθρόλευκοι» στην 3η περίοδο

Απίστευτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός
Ο Ολυμπιακός έφερε τα πάνω-κάτω στην 3η περίοδο του ημιτελικού για το Euroleague Final Four στο Κάουνας παίρνοντας διαφορά 13 πόντων!

Στο -12 ο Ολυμπιακός στο ημίχρονο; Ε, και; No problem για τους «ερυθρόλευκους».

Το ματς δεν είχε τελειώσει και αυτό ήταν κάτι που είχαν πιστέψει πολύ καλά οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα!

Συγκεκριμένα πραγματοποίησαν φοβερό επιμέρους σκορ 27-2 και κατάφεραν να κλείσουν την 3η περίοδο στο +13!

Στο πρώτο μισό του αγώνα τίποτε δεν λειτουργούσε σωστά για τον Ολυμπιακό καθώς είχε 4/12 δίποντα και 4/12 τρίποντα σε αντίθεση με την 3η περίοδο που μέτρησε 8/9 δίποντα και 3/5 τρίποντα.

Στο ίδιο χρονικό διάστημα η Μονακό τα... έσπασε από την εξαιρετική άμυνα της ελληνικής ομάδας καθώς μέτρησε μόλις 1/13 εντός παιδιάς, εκ των οποίων 0/6 τρίποντα!