Ολυμπιακός - Μονακό: Ο Μάικ Τζέιμς είχε 0/5 σουτ σε όλο το πρώτο ημίχρονο στο ΣΕΦ

Η Μονακό του Σάσα Ομπράντοβιτς πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 28-40 στο Game 2 της προημιτελικής σειράς με τον Ολυμπιακό ενώ ο Μάικ Τζέιμς είχε 0/5 σουτ εντός πεδιάς στο πρώτο ημίχρονο.

Η Μονακό βρήκε ρυθμό στην επίθεση στο δεύτερο δεκάλεπτο απέναντι στον Ολυμπιακό σημειώνοντας 30 πόντους σε αυτό το διάστημα κι έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο υπέρ της 28-40, έχοντας ως κορυφαίο σκόρερ τον Ντουέιν Μπέικον (13π.).

Όσον αφορά τον Μάικ Τζέιμς, ο Αμερικανός γκαρντ δεν κατάφερε να βοηθήσει επιθετικά τους Μονεγάσκους, τελειώνοντας το πρώτο ημίχρονο με 2 πόντους, έχοντας 2/2 βολές, 0/3 δίποντα, 0/2 δίποντα, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος στα 17:25 που έμεινε στο παρκέ.

Εξάλλου στο πρώτο ματς όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με 71-54, ο Τζέιμς είχε 10 πόντους με 3/9 σουτ.

@Photo credits: INTIME