Ολυμπιακός-Μακάμπι: Μυθικό δεκάλεπτο οι «ερυθρόλευκοι» με 53-0 στο σύστημα αξιολόγησης

Showtime είχε το «μενού» στο ΣΕΦ κατά τη διάρκεια της πρώτης περιόδου, καθώς ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε απίστευτη εμφάνιση με σκορ 35-8!

Μυθικό ρυθμό «έπιασε» ο Ολυμπιακός στην πρώτη περίοδο του αγώνα με την Μακάμπι, πραγματοποιώντας ολοκληρωτική εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση!

Μάλιστα στο σύστημα αξιολόγησης είχε 53-0 απέναντι στην ομάδα του λαού, κάτι που αποτυπώνει και την τεράστια διαφορά των δύο ομάδων στο παρκέ.

Συγκεκριμένα οι «ερυθρόλευκοι» μέτρησαν 8/10 δίποντα, 5/9 τρίποντα, 4/5 βολές ενώ η Μακάμπι είχε αντίστοιχα 3/13 δίποντα, 0/6 τρίποντα και 2/2 βολές!

Να σημειωθεί ότι το +27 του πρώτου δεκαλέπτου αποτελεί και ισοφάριση του ρεκόρ στην EuroLeague, μετά το 39-12 της Κίντερ κόντρα στην Εστουδιάντες τον Φλεβάρη του 2001.