Οριόλα: «Ήμουν πολύ αγχωμένος στις βολές»

Ο Πιέρ Οριόλα παραδέχθηκε πως ήταν αρκετά αγχωμένος στις κρίσιμες βολές που κλήθηκε να εκτελέσει λίγο πριν το φινάλε του αγώνα με τον Ολυμπιακό.

Η Μπαρτσελόνα νίκησε με 79-78 στην παράταση τον Ολυμπιακό στο Παλάου Μπλαουγκράνα, με τον Πιέρ Οριόλα να ευστοχεί σε ζευγάρι κρίσιμων βολών στην crunch time. Ο Ισπανός διεθνής παραδέχθηκε ότι «ήμουν πολύ αγχωμένος στις βολές στο τέλος του αγώνα»

«Δεν είμαι άλλωστε ο καλύτερος σουτέρ στην ομάδα. Όμως, κερδίσαμε και αυτό είναι που κρατάμε. Ήταν μια δύσκολη νίκη, αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι αυτή ήρθε τελικά», πρόσθεσε.

Ο έμπειρος σέντερ ολοκλήρωσε το ματς με 7 πόντους, 1/1 δίποντο, 1/1 τρίποντο & 2/2 βολές, 2 ριμπάουντ κι 1 κλέψιμο στο ενεργητικό του, σε κάτι περισσότερο από 18 λεπτά δράσης.

@Photo credits: euroleague