Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας 94-79: Το καθοριστικό γκολ-φάουλ του ΜακΚίσικ (vid)

Ο Ερυθρός Αστέρας έκανε την ύστατη προσπάθεια να αντιδράσει στο ΣΕΦ όμως ο Σακιέλ ΜακΚίσικ πέτυχε ένα καθοριστικό γκολ-φάουλ στα τελευταία λεπτά.

Στον αγώνα που διεξήχθη στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της EuroLeague, ο Ολυμπιακός επικράτησε του Ερυθρού Αστέρα με σκορ 94-79 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Έτσι οι Πειραιώτες επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα έπειτα από τις 7 σερί ήττες στην κανονική περίοδο και βρίσκονται στη 13 θέση της κατάταξης.

Με τον δείκτη του σκορ στο 84-79 κι ενώ απέμεναν 2:52 για το φινάλε, ο ΜακΚίσικ πέτυχε ένα καθοριστικό γκολ-φάουλ.