Μονακό - Ολυμπιακός: Οι Γάλλοι είχαν επιμέρους 26-4 σε επτά λεπτά στη δεύτερη περίοδο

Η Μονακό έμοιαζε ασταμάτητη στο δεύτερο δεκάλεπτο απέναντι στον Ολυμπιακό, κάνοντας επιμέρους 26-4 στα πρώτα επτά λεπτά της περιόδου.

Οι Μονεγάσκοι δέχθηκαν τέσσερις μόλις πόντους στα πρώτα επτά λεπτά στην 2η περίοδο από τον Ολυμπιακό, πραγματοποιώντας επιμέρους 26-4.

Από το 19-22 όπου έληξε και το πρώτο δεκάλεπτο υπέρ των «ερυθρολεύκων» με το buzzer beater του Σάσα Βεζένκοβ, το σκορ έφτασε στο 45-26 μετά από δίποντο του Τζέιμς με 3'26'' να απομένουν στο ρολόι για το ημίχρονο.

Η Μονακό σε αυτό το διάστημα έμοιαζε...ασταμάτητη και σφυροκοπούσε το καλάθι του αντιπάλου της, την ώρα που το σύνολο του Γιώργου Μπαρτζώκα αναζητούσε τις λύσεις της επιστροφής. Τελικά, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με την διαφορά των 17 πόντων (48-31).