Γκονζάλες: «Χαρούμενος με την προσπάθεια των παικτών μας»

Ο Ίσραελ Γκονζάλες δήλωσε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του κόντρα στον Ολυμπιακό, ενώ επεσήμανε ποια πράγματα δεν εκτέλεσαν σωστά στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ισπανικός τεχνικός της γερμανικής ομάδας, αμέσως μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ με 87-83, δήλωσε αναλυτικά στη συνέντευξη τύπου:

«Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Δεν κάναμε καλή αρχή στο παιχνίδι. Παίξαμε κακή άμυνα, τόσο ατομικά, όσο και στο πικ εν ρολ. Ούτε επιθετικά όμως ήμασταν καλοί.

Δεν είχαμε καλές τοποθετήσεις. Παίζαμε κυρίως ατομικά και με ντρίμπλες, χωρίς να κυκλοφορήσουμε την μπάλα. Εκτελούσαμε προσπάθειες με αντίπαλο πάνω μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αποδώσαμε καλύτερα. Ήμασταν πιο αποτελεσματικοί στην άμυνα, όπως και στην επίθεση. Δεν καταφέραμε να γυρίσουμε το ματς.

Είμαι χαρούμενος όμως με την προσπάθεια των παικτών μας. Χρησιμοποιούμε τους αγώνες ως... προπόνηση για τους τραυματίες παίκτες μας».

@Photo credits: INTIME