Άρης - Παναθηναϊκός 69-65: Οι Θεσσαλονικείς έστησαν «χορό» μετά τη νίκη επί των πράσινων (vid)

Ο Άρης επικράτησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά επί του Παναθηναϊκού στην πρεμιέρα της Basket League και οι κίτρινοι ξεκίνησαν του πανηγυρισμούς αμέσως μετά το ματς.

Σε ένα σκηνικό που θα μπορούσε να βγει λίγο-πολύ από καρμπόν, ο Άρης εκκίνησε τη σεζόν με μία δυναμική εμφάνιση απέναντι στον Παναθηναϊκό.

Για δεύτερη σερί χρονιά, η πρώτη αγωνιστική φέρνει... άσο στην αναμέτρηση του Άρη με τον Παναθηναϊκό στη Θεσσαλονίκη και αυτή τη φορά οι κίτρινοι πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 69-65. Οι πράσινοι είχαν ένα τραγικό ημίχρονο με 0/11 τρίποντα και 12 λάθη, ξέσπασαν στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως το σύνολο του Καστρίτη είχε τις απαντήσεις και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα.

Μόλις το χρονόμετρο... κοκκίνισε, οι παίκτες του Άρη συγκεντρώθηκαν στο κέντρο του γηπέδου και ξεκίνησαν το «πάρτι».