Παναθηναϊκός: Μόνο πέντε πόντους στο β' δεκάλεπτο , 0/11 τρίποντα και 12 λάθη στο ημίχρονο

Γιώργος Κούβαρης

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Άρη στο Nick Galis Hall, σκοράροντας μόλις πέντε πόντους στην 2η περίοδο.

Τραγικό ήταν το πρόσωπο που παρουσίασαν οι «πράσινοι» στο πρώτο μισό του αγώνα με τον Άρη για την πρεμιέρα της Basket League.

Συγκεκριμένα σκόραραν μόλις 20 πόντους σε ένα ολόκληρο ημίχρονο, εκ των οποίων τους πέντε στην δεύτερη περίοδο! Ένα διάστημα όπου οι παίκτες του Ράντονιτς είχαν μόλις 1/3 δίποντα, 0/7 τρίποντα, 3/6 βολές και 8 λάθη!

Συνολικά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, ο Παναθηναϊκός μέτρησε 7/10 δίποντα, 0/11 τρίποντα, 6/12 βολές και 12 λάθη! Ενώ είχε και πέντε ριμπάουντ λιγότερα (22-17) από τον Άρη.