Ολυμπιακός - Μονακό: Η εκτόξευση του Τζέιμς με 16 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο

Η Μονακό έκλεισε την τρίτη περίοδο στο υπέρ της +18 (51-69, 30') με μπροστάρη τον Μάικ Τζέιμς, ο οποίος βρήκε ρυθμό και πέτυχε 16 πόντους με 4/5 τρίποντα σε αυτό το διάστημα!

Η Μονακό επέβαλλε τον ρυθμό της στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας όπου προηγήθηκε με 51-69 στο 30', έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάικ Τζέιμς που ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του στο τρίτο δεκάλεπτο.

Είναι χαρακτηριστικό πως ο εκρηκτικός γκαρντ της Μονακό τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με 2 πόντους και 0/5 σουτ εντός πεδιάς (0/3 δίπ., 0/2 δίπ.) όμως η συνέχεια του ανήκε! Στην τρίτη περίοδο πέτυχε 16 πόντους με 2/3 δίποντα και 4/5 τρίποντα, κουβαλώντας την ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς στο Φάληρο.