Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός: Ρεκόρ... σεζόν ο Πρίντεζης από το ημίχρονο

Ο Γιώργος Πρίντεζης ήταν εκείνος που ηγήθηκε του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε στην Πόλη, πραγματοποιώντας μάλιστα, και ρεκόρ σεζόν σε 11 λεπτά συμμετοχής!

Ο αρχηγός του Ολυμπιακού πραγματοποίησε το καλύτερο ξεκίνημα της φετινής σεζόν καθώς στο πρώτο μισό του αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε στο «Ulker Sports» της Κωνσταντινούπολης καθώς είχε 12 πόντους με 2/4 δίποντα, 2/2 τρίποντα και 2/2 βολές στο 39-36 του Ολυμπιακού στο ημίχρονο.

Μάλιστα με τους 12 πόντους στο πρώτο μισό του ματς έκανε και... ρεκόρ σεζόν σε διάστημα 11 λεπτών! Το προηγούμενο season high του Πρίντεζη στη φετινή EuroLeague ήταν οι 9 πόντοι που είχε πετύχει στην εντός έδρας νίκη των «ερυθρολεύκων» κόντρα στη Βιλερμπάν στις 17 Δεκεμβρίου.

@Photo credits: EuroLeague