Roland Garros: Πέρασε η Μούτσοβα και περιμένει την Σάκκαρη

Η Καρολίνα Μούτσοβα επικράτησε εύκολα 2-0 σετ της Μονέ από τη Γαλλία και θα είναι η αντίπαλος της Σάκκαρη στον δεύτερο γύρο, αν κερδίσει σήμερα η Ελληνίδα.

Σε εύκολη υπόθεση μετατράπηκε ο αγώνας της Καρολίνα Μούτσοβα με την Κάρολ Μονέ στο Roland Garros.

Η Τσέχα, Νο81 στην παγκόσμια κατάταξη, επικράτησε της Γαλλίδας με 2-0 σετ (6-3, 6-3) σε ένα παιχνίδι που διήρκησε 1 ώρα και 48 λεπτά.

Με 29 winners η Μούτσοβα δυσκολεύτηκε μόνο στο να κλείσει το ματς στο τελευταίο game, αλλά ήταν σαφώς καλύτερη.

Η αντίπαλός της είχε 7 διπλά λάθη σε σερβίς και 29 αβίαστα (30 είχε η Μούτσοβα), με αποτέλεσμα η Τσέχα να προκριθεί και να περιμένει στον δεύτερο γύρο είτε την Σάκκαρη, είτε την Μπαρέλ.