Ο Τιάφο άνετα στα προημιτελικά του Ντάλας

Κώστας Ευθυμιάδης
O Φράνσις Τιάφο κατέκτησε τον τίτλο στη Στουτγάρδη
Ο Φράνσις Τιάφο, στον πρώτο του αγώνα στο tour, μετά το Australian Open, επικράτησε του Αλεξ Μίκελσεν με 6-4, 6-3.

Ο Φράνσις Τιαφό ξεπέρασε σχετικά εύκολα τον Άλεξ Μίκελσεν στον 2ο γύρο του Dallas Open, επικρατώντας με 2-0 σετ (6-4, 6-3).

Ο Τιάφο χρειάστηκε 78 λεπτά για να κερδίσει τον αντίπαλό του και να φτάσει στον 34ο προημιτελικό της καριέρας του, έχοντας πέντε break στο ματς. Επόμενος αντίπαλος ένας άλλος συμπατριώτης του, ο Μάρκος Τζιρόν.

Στα προημιτελικά πέρασε και ο Αντριάν Μαναρινό, μετά την απόσυρση του Γιοσιχίτο Νισιόκα και θα παίξει με τον Τζέιμς Ντάκγουορθ. Τα άλλα δύο ζευγάρια είναι αυτά του Σέλτον με τον Τόμπσον και του Κέπφερ με τον Πολ.

Οσον αφορά το τουρνουά της Μασσαλίας, σήμερα στα προημιτελικά θα διεξαχθούν οι εξής αγώνες: Χουρκάτς - Μάχατς, Ουμπέρ - Νταβίντοβιτς Φοκίνα, Ζανγκ - Χατσάνοφ, Ρίντερνεκ - Ντιμιτρόφ.