Α1 Γυναικών: Ανετα ο ΠΑΟΚ 35-17 την Βέροια

Επίδειξη δύναμης από τα κορίτσια του ΠΑΟΚ που διέλυσαν την Βέροια με 35-17 για την 3η αγωνιστική των play off στην Α1 γυναικών του χάντμπολ.

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τα κορίτσια του ΠΑΟΚ που πέρασαν σαν… σίφουνας από την έδρα της Βέροιας 2017 με σκορ 35-17 (ημ. 11-17 υπέρ του ΠΑΟΚ) και έκαναν το δύο στα δύο στα play off της Α1 γυναικών στο χάντμπολ.

Στο ξεκίνημα, τα κορίτσια του «δικεφάλου» μπήκαν μουδιασμένα και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στα πρώτα δέκα λεπτά του παιχνιδιού με 5-4. Έπειτα, έτρεξαν ένα σερί 4-0, πήραν τα ηνία του αγώνα και ξέφυγαν στο σκορ. Στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ συνέχισε να ελέγχει το τέμπο στο τάραφλεξ και πήγε στα αποδυτήρια, έχοντας διαφορά 6 τερμάτων και προβάδισμα με 11-17.

Στην επανάληψη, διατήρησαν την καλή εικόνα τους και «εκτόξευσαν» την διαφορά σε διψήφιο νούμερο, κρατώντας παράλληλα σε πολύ χαμηλό σκορ της αντίπαλη ομάδα που βρήκε μόλις έξι φορές δίχτυα στην επανάληψη.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Final-4 ανδρών: Τελικός «δικεφάλων», ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 34-26 τον Φίλιππο Βέροιας

Final-4 κυπέλλου ανδρών: Στον τελικό η ΑΕΚ, 34-25 τον Διομήδη