Νεϊμάρ: Ξεσήκωσε τους συμπαίκτες του και τον κόσμο για την ανατροπή (vid)

Ο Νεϊμάρ πήρε ρόλο αρχηγού και προσπάθησε να ξεσηκώσει άπαντες στο «Παρκ ντε Πρενς» μετά την ισοφάριση απέναντι στη Λιόν, με αποτέλεσμα να έρθει και η μεγάλη ανατροπή της Παρί στο φινάλε.

Ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ στο δεύτερο ημίχρονο της Κυριακάτικης αναμέτρησης κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος εύστοχα για το προσωρινό 1-1 στο παιχνίδι κατά το οποίο ο Μέσι έκανε ντεμπούτο μπροστά στο κοινό της Παρί Σεν Ζερμέν.

Βέβαια, η μεγάλη νίκη στιγματίστηκε από την αντίδραση του Μέσι στην αλλαγή που έγινε στα τελευταία λεπτά, προτού έρθει το νικητήριο γκολ από τον Μάουρο Ικάρντι.

Ο Νεϊμάρ, πάντως, έκανε ό,τι μπορούσε, σκοράροντας αλλά και δίνοντας το έναυσμα για να γίνει... κόλαση το «Παρκ ντε Πρενς» και να οδηγηθεί η ομάδα του στο «τρίποντο».