Βέρνερ – Τσέλσι: Δεν σκοράρει ούτε με… πέναλτι, ένα γκολ σε δυόμιση μήνες (vid)

Η παραγωγικότητα του Τίμο Βέρνερ στην Τσέλσι δεν λέει να ξεκολλήσει από το ναδίρ, με τον Γερμανό φορ να χάνει μέχρι και πέναλτι κόντρα στη Λούτον μετά από δύο χρόνια και να μετρά μόλις 1 γκολ στα τελευταία 16 ματς!

Όταν όλα πήγαιναν στραβά για τον Τίμο Βέρνερ στην Premier League, εμφανίστηκε το ματς Κυπέλλου απέναντι στη Μόρκαμ (10/1). Ο Γερμανός κατάφερε να επανέλθει στα γκολ κι έτσι έβαλε τέλος σε ένα σερί ανομβρίας 12 αγώνων με τη φανέλα της Τσέλσι.

Ωστόσο, στη νέα ευκαιρία που παρουσιάστηκε για να τονώσει την ψυχολογία του, απέναντι στη Λούτον για τον 4ο γύρο του FA Cup, ο 24χρονος φορ δεν βρήκε δίχτυα, ούτε καν από την άσπρη βούλα.

Στο 86ο λεπτό του ματς και με το σκορ ήδη στο 3-1, ο Βέρνερ νικήθηκε από τον κίπερ των φιλοξενούμενων, Σλούγκα και είδε μέχρι και το σερί των οκτώ εύστοχων πέναλτι από τον Οκτώβριο του 2018 να σπάει άδοξα. Έτσι, η τραγική περίοδος παραγωγικότητας που διανύει συνεχίστηκε, μετρώντας μόλις ένα γκολ, αυτό απέναντι στη Μόρκαμ εδώ και δυόμιση μήνες!

Κι όλα αυτά, ενώ ο «ανταγωνιστής» του στη γραμμή κρούσης, Τάμι Έιμπραχαμ πέτυχε χατ-τρικ και σφράγισε την πρόκριση των Λονδρέζων στην επόμενη φάση.