Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ 2-3: Τα highlights της μεγάλης πρόκρισης των Reds (vid)

Σε μια ματσάρα με πέντε γκολ και πολλές φάσεις η Λίβερπουλ κέρδισε τη Μάντσεστερ Σίτι με 3-2 στο «Γουέμπλεϊ» και προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό του FA Cup.

H Λίβερπουλ μπορεί να αγχώθηκε στις καθυστερήσεις του ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Σίτι, όμως εν τέλει πήρε τη νίκη με 3-2 και προκρίθηκε στον τελικό του FA Cup, όπου θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Τσέλσι - Κρίσταλ Πάλας. Οι «Κόκκινοι» προηγήθηκαν με τρία γκολ στο πρώτο μέρος με τους Κονατέ - Μανέ (δις) να σκοράρουν, ο Γκρίλις μείωσε το σκορ με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Μπερνάρντο Σίλβα έκανε το 3-2 με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, στις καθυστερήσεις οι «Πολίτες»... σφυροκόπησαν τη Λίβερπουλ, όμως εν τέλει δεν κατάφεραν να αποφύγουν τον αποκλεισμό.