Κροατία - Σκωτία: Πρώτη φορά βασικός ο Βλάσιτς, γκολ και 1-0 (vid)

Ο Νίκολα Βλάσιτς ξεκίνησε για πρώτη φορά βασικός στο Euro και άνοιξε το σκορ για την Κροατία στο 17ο λεπτό της αναμέτρηση με τη Σκωτία.

Η Κροατία τέθηκε το βράδυ της Τρίτης (22/6) αντιμέτωπη με τη Σκωτία στη Γλασκώβη για την τρίτη (τελευταία) αγωνιστική του τετάρτου ομίλου του Euro και άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Νίκολα Βλάσιτς.

Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός από το Σπλιτ, βρέθηκε για πρώτη φορά στη διοργάνωση στο αρχικό σχήμα του Ζλάτκο Ντάλιτς (πέρασε ως αλλαγή στα ματς με Αγγλία και Τσεχία) και με εξαιρετικό σουτ από το κέντρο της σκωτσέζικης άμυνας νίκησε τον Ντέιβιντ Μάρσαλ για το 1-0. Δείτε το γκολ του παίκτη της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η οποία πλήρωσε 15,7 εκατομμύρια ευρώ για να τον αποκτήσει το 2019 από την Έβερτον: