Ουνιόν - Μπράγκα: Ο Μπέκερ πέτυχε τα πρώτα γκολ των Βερολινέζων στο Champions League (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Μπάκερ

Ο Σεράλδο Μπέκερ σκόραρε τα πρώτα γκολ της Ουνιόν Βερολίνου στο Champions League, καθώς «χτύπησε» δις κόντρα στην Μπράγκα σε διάστημα επτά λεπτών.

Η Ουνιόν μπορεί να αναγκάστηκε να δώσει το πρώτο της εντός έδρας ματς στο Champions League στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου, όμως παίζει με την ίδια ορμή σαν να είναι στο «Stadion An der Alten Försterei». Ο Σεράλδο Μπέκερ έγραψε το όνομα του στην ιστορία του κλαμπ, καθώς πέτυχε τα πρώτα γκολ της ομάδας του στην κορυφαία διασυλλογική διοργανώση.

Στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μπράγκα ο Γιουράνοβιτς έκλεψε την μπάλα, ο Κραλ έβγαλε την μπαλιά προς τον Σουριναμέζο, ο οποίος πάτησε περιοχή και πλάσαρε για το 1-0. Επτά λεπτά αργότερα, στο 37', ο Ντόεκι έβγαλε τη βαθιά μπαλιά, ο Τουσάρ έκανε την κεφαλιά πάσα, ο Μπέκερ έφυγε στον χώρο, πάτησε περιοχή και εκτέλεσε τον τερματοφύλακα των Πορτογάλων για το 2-0.