Μαρσέιγ-Παναθηναϊκός: Το... ξέσπασμα των παικτών στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μλαντένοβιτς (vid)

Νότης Χάλαρης
παο

Ο Μλαντένοβιτς ήταν ο άνθρωπος που ευστόχησε στο τελευταίο πέναλτι και έστειλε τον Παναθηναϊκό στην επόμενη φάση, με αποτέλεσμα να ακολουθήσει ένα πράσινο... πάρτι.

Ο Παναθηναϊκός έγραψε ιστορία στη Γαλλία καθώς κατάφερε να αφήσει εκτός Champions League τη Μαρσέιγ μέσα στο Βελοντρόμ.

Ο Ιωαννίδης ευστόχησε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και έτσι έστειλε το ματς στην παράταση παρά την ήττα με 2-1 (λόγω του υπέρ του 1-0 στο πρώτο ματς).

Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι και έτσι στη διαδικασία του πέναλτι, το «τριφύλλι» ήταν καλύτερο και πήρε την πρόκριση. Ο Μλαντένοβιτς ήταν ο άνθρωπος που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Όπως ήταν λογικό, ακολούθησε ένα μεγάλο πάρτι από τους παίκτες του Παναθηναϊκού μέσα στο γήπεδο του Βελοντρόμ.