Λουντογκόρετς - Ολυμπιακός: Με πέναλτι του Αραμπί το 2-2! (vid)

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 2-2 τη Λουντογκόρετς στο 68ο λεπτό χάρη στην εύστοχη εκτέλεση του Γιουσέφ Ελ Αραμπί, σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Ο Ολυμπιακός φιλοξενήθηκε το βράδυ της Τρίτης (10/8) στο Ράζγκραντ από τη Λουντογκόρετς - στη ρεβάνς του 1-1 του «Γ. Καραϊσκάκης» - για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με το πανέμορφο γκολ του Γιαν Εμβιλά μετά από την εξαιρετική ασίστ του Γιώργου Μασούρα, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 49' με το αυτογκόλ του Ρούμπεν Σεμέδο και πήραν προβάδισμα στο 57' με την εκτέλεση πέναλτι του Πιέρου Σωτηρίου:

Οι Ερυθρόλευκοι έφτασαν στην ισοφάριση (2-2) στο 68ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιουσέφ Ελ Αραμπί. Πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος ο Μαροκινός φορ και το οποίο καταλογίστηκε έπειτα από υπόδειξη του βοηθού, καθώς δεν υπέπεσε στην αντίληψη του διαιτητή.