Νετς - Μπακς 111-115: Τα μεγάλα σουτ Γιάννη-Μίντλετον στην παράταση που υπέγραψαν την πρόκριση! (vid)

Νίκος Καρφής

Γιάννης Αντετοκούνμπο και Κρις Μίντλετον έβαλαν τα δύο μεγάλα καλάθια των Μπακς στην παράταση, χαρίζοντας την πρόκριση στο Μιλγουόκι κόντρα στους Νετς.

Επιστροφή στους τελικούς Ανατολής μετά το 2019 για τους Μπακς.

Τα... ελάφια κατάφεραν να επικρατήσουν με 115-111 στην παράταση σε ένα ματς.... θρίλερ και πλέον θα δώσουν και την ψυχή τους στη συνέχεια των playoffs για το πρωτάθλημα. O Γιάννης έκανε παπάδες και έβαλε 40 πόντους.

Οι δύο ομάδες είχαν κολλήσει στο σκορ στην παράταση, μέχρι να σκοράρει ο Greek Freak και να γράψει το 111-111 στο 1:12 για το τέλος.

Οι Νετς αστόχησαν και ο Μίντλετον έβαλε ένα μεγάλο σουτ στα 40 δευτερόλεπτα, έγραψε το 113-111, ένα προβάδισμα που τα... ελάφια προφύλαξαν μέχρι το τέλος για να πάρουν τη νίκη με 115-111. Ο Ντουράντ είχε στείλει το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο με καλαθάρα.