Μονακό - Φενέρμπαχτσε: Buzzer Beater τρίποντο με floater του Καλάθη! (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Ο Νικ Καλάθης βάζει buzzer beater τρίποντο με floater στο Μονακό-Φενέρμπαχτσε
Ο Νικ Καλάθης νίκησε τον χρόνο με πολύ ιδιαίτερο τρόπο, έχοντας ευστοχήσει σε τρίποντο που έκανε με floater.

Η Μονακό υποδέχεται τη Φενέρμπαχτσε στο Μόντε Κάρλο για το Game 1 της σειράς των Play Off της Euroleague, με τις ισορροπίες της αναμέτρησης στην αρχή του τέταρτου δεκαλέπτου, να είναι λεπτές.

Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με καλάθι που σημείωσε ο Νικ Καλάθης στη λήξη του χρόνου. Μάλιστα, δεν ήταν ένα απλό καλάθι καθώς ήταν buzzer beater floater για 3 πόντους! Με αυτόν τον τρόπο η τούρκικη ομάδα έκλεισε το δεκάλεπτο στο -1 και το σκορ στο 61-60.