Ο Ματέο εξήγησε για ποιον λόγο δεν αγωνίστηκε ο Χεζόνια στην ήττα της Ρεάλ από τη Μανρέσα

Γιώργος Κούβαρης
Χεζόνια
Ο Μάριο Χεζόνια δεν αγωνίστηκε την αναμέτρηση της Ρεάλ με την Μανρέσα και ο Τσους Ματέο αποκάλυψε τον λόγο που έμεινε εκτός.

Απέναντι στη Μανρέσα, οι Μαδριλένοι πιστοποίησαν την «κοιλιά» που έχουν κάνει στην απόδοσή τους τον τελευταίο μήνα. Γνώρισαν εντός έδρας ήττα με 83-72 η οποία η 4η φετινή της Ρεάλ στην κανονική περίοδο της ACB. Αίσθηση ωστόσο προκάλεσε η απουσία του Μάριο Χεζόνια από το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Αν και ήταν κανονικά στην 12άδα της ομάδας, ο Κροάτης φόργουορντ δεν χρησιμοποιήθηκε λεπτό από τον Τσους Ματέο, ο οποίος εξήγησε και τον λόγο που δεν πήρε χρόνο συμμετοχής: «Η απουσία του Μάριο Χεζόνια από το ματς οφείλεται σε ενοχλήσεις που ένιωσε στο ζέσταμα. Συγκεκριμένα είχε ένα τσίμπημα στην πλάτη το οποίο ωστόσο δεν φαίνεται να είναι κάτι το σοβαρό» ήταν τα λόγια του προπονητή της Ρεάλ.

Οι Μαδριλένοι εξακολουθούν να οδηγούν την κούρσα στην ACB έχοντας 23-4 ρεκόρ, με την Ουνικάχα Μάλαγα να ακολουθεί κατά πόδας με μία νίκη λιγότερη (22-5).

@Photo credits: Euroleague