Καντζούρης: «Χάσαμε το μομέντουμ, δώσαμε πολλές... φθηνές βολές»

Ο Ηλίας Καντζούρης αναφέρθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο και στην κατάρρευση της ΑΕΚ απέναντι στη Μάλαγα.

Η ΑΕΚ γνώρισε βαριά ήττα στη Μάλαγα (88-66) στην πρεμιέρα της φάσης των «16» του BCL και ο Ηλίας Καντζούρης στάθηκε σε όσα έγιναν στο ξεκίνημα της 4ης περιόδου.

Αναλυτικά όσα είπε ο Καντζούρης:

«Η Μάλαγα είναι μία πολύ καλή ομάδα, τα αποτελέσματα μιλούν από μόνα τους.Παίξαμε δυνατά για 30 λεπτά. Χάσαμε το μομέντουμ του αγώνα στην αρχή της 4ης περιόδου, κάναμε πολλά λάθη, χωρίς να εκτελέσουμε στην επίθεση και αυτό ήταν το κλειδί.

Η Μάλαγα έβαλε τα κορμιά της με διαφορετικό τρόπο, εμείς δεν ανταποκριθήκαμε, τους δώσαμε πολλές εύκολες ελεύθερες βολές και εκεί το μομέντουμ χάθηκε.

Πρέπει να μάθουμε πως να παίζουμε με την ίδια νοοτροπία για 40 λεπτά και να ετοιμαστούμε για την επόμενη υποχρέωσή μας. Πιστεύω ότι δεν είχαμε σωστή εκτέλεση στην επίθεση, δώσαμε πολλές... φθηνές βολές στη Μάλαγα».

@Photo credits: INTIME