Κάρτερ: To show με την 35άρα κόντρα στη Νίζνι (vid)

Νίκος Καρφής

O Tάισον Κάρτερ έδωσε show κόντρα στη Νίζνι με 35 πόντους και 5/8 τρίποντα, οδηγώντας το Λαύριο στη νίκη. Δείτε τα καλύτερα του.

Το Λαύριο πήρε το θρίλερ κόντρα στη Νίζνι και κατάφερε να πάει στο 2-1 στον όμιλο του BCL. Για την ομάδα του Σερέλη την παράσταση έκλεψε ο Τάισον Κάρτερ. Ο περιφερειακός των γηπεδούχων έδειξε τι θα ακολουθήσει με τα όσα πέτυχε στο ημίχρονο, όπου είχε 21 πόντους με 4/4 τρίποντα.

Τελικά στο τέλος της παράτασης το κοντέρ έγραψε 35 πόντους, 6 ασίστ, 5/8 τρίποντα, 8/12 δίποντα και 2 κλεψίματα σε μια απίστευτη παράσταση. Έκανε τα πάντα στο ματς και το εντυπωσιακό πως με αυτόν στο παρκέ το Λαύριο είχε 24 στο +/-. Ρεσιτάλ του... διαμαντιού που έχει στο ρόστερ της η ομάδα του Σερέλη και για άλλο ένα παιχνίδι, έδειξε το τεράστιο ταλέντο του.

@Photo credits: INTIME