Άρης - Περιστέρι: Προσωρινή διακοπή με απόφαση της Τσαρούχα, ζήτησε εκκένωση (vid)

Νίκος Καρφής

Προσωρινή διακοπή στο ματς του Άρη με το Περιστέρι, αφού η πρώτη διαιτητής, Βάσω Τσαρούχα έφυγε για τα αποδυτήρια με τους άλλους διατητές και ζήτησε εκκένωση.

Απρόπτο στο ματς του Άρη με το Περιστέρι Bwin στο Nick Galis Hall. Η πρώτη διαιτητής, Βάσω Τσαρούχα, αποφάσισε να φύγει για τα αποδυτήρια μαζί με τους άλλους διαιτητές και να διακόψει προσωρινά το ματς λόγω υβριστικών συνθημάτων στο 33ο λεπτό.

Αυτή είναι η δεύτερη φορά μέσα στο Παλέ φέτος, που η Τσαρούχα αποφασίζει για προσωρινή διακοπή, αφού είχε αποφασίσε να αποχωρήσουν ξανά οι διαιτητές από το παιχνίδι Άρης-Λαύριο στις 4 Δεκεμβρίου λόγω φτυσίματος.

Tότε στην πρώτη περίοδο του ματς του Άρη με το Λαύριο, υπήρξε ένταση, αφού η Τσαρούχα χρέωσε την ομάδα της Θεσσαλονίκης με τάιμ άουτ ισχυριζόμενη ότι οι παίκτες καθυστέρησαν να επιστρέψουν στο παρκέ. Αυτό έκανε έξαλλο τον Γιάννη Καστρίτη, ενώ εκνευρισμένος από τη συμπεριφορά της, ήταν και ο μάνατζερ του Άρη, Χρήστος Ταπούτος, που τα είπε για λίγα δευτερόλεπτα με τον δεύτερο διαιτητή, Κώστα Πουρσανίδη.

Μετά τα όσα έγιναν στο πρώτο δεκάλεπτο, διέκοψε τον αγώνα κόντρα στο Λαύριο, 6:43 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, υποστηρίζοντας ότι δέχθηκε φτύσιμο στο δεξί χέρι της.