Άρης - Λαύριο: Η Τσαρούχα διέκοψε το ματς για φτύσιμο (vid)

Η Βάσω Τσαρούχα αποφάσισε να διακόψει το ματς του Άρη με το Λαύριο για φτύσιμο στο χέρι.

Στην πρώτη περίοδο του ματς του Άρη με το Λαύριο, υπήρξε ένταση, αφού η διαιτητής Βάσω Τσαρούχα χρέωσε την ομάδα της Θεσσαλονίκης με τάιμ άουτ ισχυριζόμενη ότι οι παίκτες καθυστέρησαν να επιστρέψουν στο παρκέ. Αυτό έκανε έξαλλο τον Γιάννη Καστρίτη, ενώ εκνευρισμένος από τη συμπεριφορά της, ήταν και ο μάνατζερ του Άρη, Χρήστος Ταπούτος, που τα είπε για λίγα δευτερόλεπτα με τον δεύτερο διαιτητή, Κώστα Πουρσανίδη

Μετά τα όσα έγιναν στο πρώτο δεκάλεπτο, η Βάσω Τσαρούχα διέκοψε τον αγώνα του Άρη με το Λαύριο υποστηρίζοντας ότι υπήρξε φτύσιμο στο δεξί χέρι. Η πρώτη διαιτητής του αγώνα Άρης-Λαυρίου, διέκοψε τον αγώνα 6:43 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, υποστηρίζοντας ότι δέχθηκε φτύσιμο στο δεξί χέρι της. Μάλιστα η Χιώτισσα διαιτητής πήγε κατευθείαν στη γραμματεία κι έδωσε εντολή και στους υπόλοιπους συναδέλφους της να αποχωρήσουν από το γήπεδο

Έχει ανοίξει η κόντρα από το πρώτο δεκάλεπτο μετά το time out που χρέωσε, ενώ συνεχώς διακόπτει το ματς. Στο Aλεξάνδρειο γίνονται συστάσεις στον κόσμο για να ηρεμήσει η κατάσταση.