Παπαθεοδώρου: «Ο Iωνικός έδειξε πως ήθελε περισσότερο το ματς» (vid)

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου αναφέρθηκε στους λόγους της ήττας του Κολοσσού Ρόδου στη Νίκαια, στο ματς απέναντι στον Ιωνικό.

Ο Ιωνικός επικράτησε του Κολοσσού με 89-84, με τον προπονητή της ομάδας της Ρόδου, Ηλία Παπαθεοδώρου να στέκεται στη μεγαλύτερη ένταση που έδειξε η ομάδα της Νίκαιας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ηλία Παπαθεοδώρου:

«Ήταν ένα πολύ δύσκολο και σκληρό παιχνίδι, θέλαμε να ελέγξουμε τον ρυθμό, τα καταφέραμε στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως τα φάουλ του Μορέιρα μας κόστισαν.

Στην παράταση με δύο μεγάλα σουτ ο Ιωνικός πήρε τη νίκη. Έπαιξε με μεγαλύτερη ένταση και έδειξε πως θέλει το ματς περισσότερο.

Είμαστε μια πολύ καινούρια ομάδα, βάλαμε δύο νέους παίκτες τις τελευταίες ημέρες και έχουμε ανακατευτεί κάπως. Δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε συνολικά σαν ομάδα».

@Photo credits: INTIME