Δημήτρης Ανδρεόπουλος: «Το είχαμε ονειρευτεί και το ζούμε» (vid)

Τι είπε ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος για την τεράστια ευρωπαϊκή επιτυχία του Παναθηναϊκού

Ο Παναθηναϊκός γιορτάζει την πρόκριση στην προημιτελική φάση του Challenge Cup στο βόλεϊ ανδρών. Το «τριφύλλι» νίκησε την ουκρανική Χόροντοκ στο κλειστό του Αγίου Κοσμά με 3-2 σετ και πέρασε στην οκτάδα της διοργάνωσης. Έχοντας νικήσει και στην Ουκρανία με 3-1 ο Παναθηναϊκός χρειαζόταν δύο σετ για να τσεκάρει το εισιτήριο, το πέτυχε καθώς προηγήθηκε 2-0, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν τα σετ, όμως οι παίκτες του Παναθηναϊκού ήθελαν ξανά τη νίκη και την πήραν.

«Μπήκαμε με πολλή ενέργεια στον αγώνα, σκέφθηκα δεν μας σταματάει τίποτα. Το θέλαμε, το είχαμε ονειρευτεί τόσα χρόνια και το ζούμε» δήλωσε ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Δημήτρης Ανδρεόπουλος.