Australian Open: Αχαστο δίδυμο οι Κρεϊτσίκοβα και Σινιάκοβα, σήκωσαν το διπλό και στη Μελβούρνη

Οι Μπάρμπορα Κρεϊτσίκοβα και Κατερίνα Σινιάκοβα κατέκτησαν έναν ακόμη τίτλο grand, επικρατώντας στη Μελβούρνη με 2-0 σετ (6-4, 6-3) των Αογιάμα και Σιμπαχάρα από την Ιαπωνία.

Συνεχίζουν να γράφουν ιστορία στο διπλό και στο Australian Open οι Μπάρμπορα Κρεϊτσίκοβα και Κατερίνα Σινιάκοβα.

Το τρομερό δίδυμο από την Τσεχία, υπερασπίστηκε εύκολα τον περσινό του τίτλο στη Μελβούρνη, επικρατώντας των Αογιάμα και Σιμπαχάρα από την Ιαπωνία, με 6-4, 6-3, σε 1 ώρα και 29 λεπτά.

Αυτός είναι ο έβδομος τίτλος grand slam που κερδίζουν ως δίδυμο, έχοντας από δύο σε Μελβούρνη, Παρίσι και Λονδίνο.

Στο πρώτο σετ έκαναν break στο πρώτο κιόλας game του ματς και κράτησαν το σερβίς τους ως το τέλος, ενώ στο δεύτερο μετά το 3-3, πέτυχαν άλλα δύο συνεχόμενα, σφραγίζοντας τη νίκη και τον τίτλο.