ATP Masters Μόντρεαλ: Ο Πολ πέταξε εκτός τον Αλκαράθ! (vid)

Μεγάλη έκπληξη στο Μόντρεαλ όπου ο Κάρλος Αλκαράθ ηττήθηκε από τον Τόμι Πολ μετά από 3,5 σχεδόν ώρες αγώνα!

Εκπληξη μεγατόνων στον δεύτερο γύρο του ATP Masters στο Μόντρεαλ, καθώς ο Κάρλος Αλκαράθ έμεινε εκτός συνέχειας!

Ο Τόμι Πολ έκανε την έκπληξη σε έναν αγώνα που κράτησε 3 ώρες και 20 λεπτά, επικρατώντας με 2-1 σετ (6-7, 7-6, 6-3).

Ο Αμερικανός έχασε το tie break του πρώτου σετ με 7-4 , ενώ στο δεύτερο σετ βρέθηκε να χάνει με 3-0. Γύρισε την κατάσταση και το σετ πήγε στο tie break όπου έσβησε match point του Αλκαράθ στο 7-6, κερδίζοντας τρεις συνεχόμενους πόντους και με 9-7 πήρε ισοφάρισε σε 1-1.

Στο τρίτο ένα break στο υπέρ του 2-1 έκανε την διαφορά και τον οδήγησε στη νίκη. Η ήττα του Αλκαράθ είναι σημαντική για τον Τσιτσιπά, ο οποίος στην live βαθμολογία έχει πέσει στο Νο6, αλλά θα ξεπεράσει τον Τζόκοβιτς αν κάνει δύο νίκες στο Μόντρεαλ και τον Αλκαράθ αν φτάσει ως τα ημιτελικά.

Ο Πολ στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει τον Μάριν Τσίλιτς.