Τσιτσιπάς: Ο 20χρονος Ντρέιπερ πρώτος αντίπαλος στο Μόντρεαλ

Ο νεαρός Τζακ Ντρέιπερ κέρδισε με 2-0 σετ τον Χιούγκο Γκαστόν και θα βρεθεί στον δρόμο του Τσιτσιπά στον δεύτερο γύρο του Masters στο Μόντρεαλ.

Τον αντίπαλό του στον δεύτερο γύρο του τουρνουά στο Μόντρεαλ έμαθε ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Αυτός θα είναι ο Βρετανός Τζακ Ντρέιπερ ο οποίος επικράτησε του Χιούγκο Γκαστόν με 2-0 σετ (6-2, 6-3). Ο 20χρονος Ντρέιπερ θεωρείται από τους Βρετανούς ως η μεγάλη ελπίδα για να δουν ξανά έναν τίτλο grand slam (μαζί φυσικά με τον έμπειρο πλέον Κάμερον Νόρι).

Ο Ντρέιπερ, που είναι στο Νο82 αυτή τη στιγμή, χρειάστηκε 1 ώρα και 22 λεπτά για να κερδίσει τον Γάλλο αντίπαλό του. Είχε 7 άσους στο ματς και 72% κερδισμένους πόντους στο πρώτο σερβίς, καθώς και 25 winners και μόλις 14 αβίαστα λάθη έναντι 26 του αντιπάλου του. Ντρέιπερ και Τσιτσιπάς δεν έχουν βρεθεί ξανά αντιμέτωποι στο παρελθόν.