Κύργιος: Το μαγικό game point με χτύπημα πίσω από την πλάτη στο τρίτο σετ (vid)

Ο Νικ Κύργιος πρόσφερε ένα ακόμη highlight στο ματς με τον Τσιτσιπά, ισοφαρίζοντας σε 4-4 στο τρίτο σετ με χτύπημα πίσω από την πλάτη του!

Ο Νικ Κύργιος αρέσκεται στο να προσφέρει θέαμα, άσχετα με την έκβαση στα παιχνίδια του.

Το ίδιο έκανε με τον Τσιτσιπά και μάλιστα σε πολύ κρίσιμο σημείο του ματς. Στο τρίτο σετ κι ενώ έχανε με 4-3, είχε το σερβίς και προβάδισμα 40-0. Στο σερβίς του ο Τσιτσιπάς επέστρεψε το μπαλάκι στη διαγώνιο, με τον Κύργιο να έχει την… έμπνευση να επιστρέψει το χτύπημα με ένα βολέ πίσω από την πλάτη!

Το χτύπημα ήταν πετυχημένο, με τον Τσιτσιπά να προσπαθεί να βγάλει την άμυνα στην ευθεία, αλλά να στέλνει το μπαλάκι εκτός και με αυτόν τον τρόπο να γίνεται το 4-4, στον ωραιότερο πόντου του αγώνα.