Τζόκοβιτς: Περίπατος με Καράτσεφ, περιμένει Τζέρε ή Βαβρίνκα

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς… ξεμπέρδεψε γρήγορα με τον Καράτσεφ στη Ρώμη και αύριο θα μάθει τον αντίπαλό του.

Το καλύτερο παιχνίδι του για το 2022 έκανε ο Νόβακ Τζόκοβιτς στον δεύτερο γύρο της Ρώμης.

Το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης, χρειάστηκε 1,5 ώρα για να κάμψει την αντίσταση του Ασλάν Καράτσεφ, τον οποίο κέρδισε τελικά με 2-0 σετ (6-3, 6-2).

Ο Τζόκοβιτς βελτιώνεται αισθητά αγώνα με τον αγώνα και σήμερα απέναντι στον Ρώσο δεν σέρβιρε καλά, όμως τελείωσε το 74% των πόντων του στο πρώτο σερβίς. Τα λίγα αβίαστα λάθη (3) βοήθησαν στο να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ρώσου και τώρα δεν αποκλείεται στην επόμενη φάση να δούμε ξανά τον Νόλε να παίζει κόντρα στον Σταν Βαβρίνκα.

Ο Ελβετός ακόμη είναι πολύ πίσω σε φυσική κατάσταση, καθώς στον πρώτο γύρο του τουρνουά πέτυχε την πρώτη του νίκη μετά από 16 μήνες! Και για να παίξει με τον Τζόκοβιτς θα πρέπει να ξεπεράσει το εμπόδιο του Λάζλο Τζέρε που θα είναι ο αντίπαλός του.

Στο σημερινό ματς πάντως πρόσφερε και θέαμα όπως ένας ασύλληπτος πόντος στο 5-3 του πρώτου σετ: