Τσιτσιπάς: Νίκη στο διπλό, 6 το πρωί με Ντζέρε

Κώστας Ευθυμιάδης
Με το δεξί άρχισε τις υποχρεώσεις του ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο τουρνουά του Ακαπούλκο.

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Στέφανο Τσιτσιπά στο 500αρι τουρνουά του Ακαπούλκο.

Το Νο4 του κόσμου αγωνίστηκε τα ξημερώματα στο διπλό μαζί με τον Φελισιάνο Λόπεζ και επικράτησαν των Αυστραλών Σάβιλ και Σμιθ με 2-0 σετ. «Κλειδί» για τη νίκη τους ήταν το πρώτο σετ το οποίο κέρδισαν με 7-6, επικρατώντας στο tie break με 7-5. Πήραν και το δεύτερο με 6-4 και συνεχίζουν στα προημιτελικά του διπλού όπου θα αντιμετωπίσουν το ζευγάρι που θα επικρατήσει στο ματς Καμπάλ/Φάρα - Βαρέλα/Σνουρ.

Στις 6 το πρωί με Ντζέρε

Οσον αφορά την παρουσία του στο μονό, έγινε γνωστό πως ο Στέφανος θα αγωνιστεί αύριο στις 6 το πρωί (ώρα Ελλάδας) κόντρα στον Λάζλο Ντζέρε. Οι διοργανωτές έβαλαν την αναμέτρηση τελευταία χρονικά, στις 10 το βράδυ τοπική ώρα, στο κεντρικό court.

Θα προηγηθεί ο αγώνας του Μεντβέντεφ με τον Περ και του Ναδάλ με τον Κούντλα, πριν βγει στο γήπεδο για να κλείσει το πρόγραμμα της ημέρας ο Τσιτσιπάς με τον Σέρβο αντίπαλό του, τον οποίο δεν έχει αντιμετωπίσει ξανά.