Α1 Γυναικών πόλο: Δεν σταματάει με τίποτα ο Αλιμος, 15-8 την ΑΕΚ

Η ομάδα της Αλίμου έκανε το 6 στα 6 κερδίζοντας εύκολα και την ΑΕΚ με 15-8, παραμένοντας στην πρώτη θέση μαζί με τον Ολυμπιακό.

Ασταμάτητος ο νεοφώτιστος Άλιμος ΝΑΣ BETSSON, νίκησε και την ΑΕΚ 15-8 και συνεχίζει την αήττητη πορεία του στην Α1 γυναικών του πόλο.

Ο γηπεδούχος, προηγήθηκε 9-1 στο ημίχρονο και δεν ήταν δυνατό να χάσει τη νίκη. Η επανάληψη ήταν πιο ισορροπημένη με τη φιλοξενούμενη να κερδίζει μάλιστα την τρίτη περίοδο.

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 4-0, 4-5, 2-2

ΑΛΙΜΟΣ Ν.Α.Σ. BETSSON (Βαγγέλης Πάτερος): Λάζαρη, Χαλδαίου 3, Κοβάσεβιτς, Πιοβάν 1, Λυκοθανάση, Πάτερου 2, Ασημάκη 4, Λογοθέτη 1, Μιχαϊλοβιτς 1, Μπιτσάκου Μαργ.1, Τσιμάρα Ευδ. 2, Χέλμη, Καραγιάννη, Θεοφανοπούλου, Μαρίνου.

ΑΕΚ (Μάρκο Μίσιτς): Νίγκρο, Μακέντι 4, Λελελέι, Γεωργίου, Μπινιάρα, Καλαϊτζή, Γκίλλα 1, Φραγγελάκη, Ρουμελιώτη 2, Λιαπάκη, Πετεινάτου, Μιχαηλίδου 1, Φέλλα.