ΝΟ Λάρισας - Ολυμπιακός 5-21: Ζέσταμα πριν το Final-4

Σε εξ αναβολής ματς για το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, ο Ολυμπιακός έβγαλε σαν... προπόνηση το ματς με την Λάρισα (21-5).

Νικηφόρα συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα η ομάδα πόλο γυναικών του Ολυμπιακού.

Οι πρωταθλήτριες Ευρώπης επικράτησαν με 21-5 του ΝΟ Λάρισας εκτός έδρας, σε εξ αναβολής ματς για την 19η αγωνιστική της Α1, σε ένα... ζέσταμα πριν τον αυριανό ημιτελικό κυπέλλου που θα γίνει στο ίδιο κολυμβητήριο, κόντρα στον Εθνικό.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 6-0 στην πρώτη περίοδο, ενώ έφτασε στο +13 (0-13) στη δεύτερη και «έκλεισε» το ημίχρονο με 13-1 προβάδισμα! Στην τρίτη περίοδο, οι πρωταθλήτριες Ευρώπης δέχθηκαν δύο τέρματα από την ομάδα της Λάρισας και με επί μέρους σκορ 2-2, έκαναν το 15-3, ενώ στο τέταρτο και τελευταίο οκτάλεπτο, «βρήκαν» έξι φορές δίχτυα και πανηγύρισαν τη νίκη με 5-21.

Τα οκτάλεπτα: 0-6, 1-7, 2-2, 2-6

ΝΟ Λάρισας (Κώστας Γαλανόπουλος): Ζαφειράκη, Κοκκίνου, Τουλουμτζίδου, Μ. Καριπίδου 2, Κολτσίδα 1, Σακελλαρίου, Γαλανοπούλου, Ρότζερς 1, Χασιώτη, Η. Καριπίδου 1

Ολυμπιακός (Αλεξάνταρ Τσίριτς): Διαμαντοπούλου, Ε. Πλευρίτου 1, Σλίκινγκ 1, Ελευθεριάδου, Κανετίδου 1, Ξενάκη 3, Σιούτη 2, Μ. Πλευρίτου, Χαλδαίου 3, Β. Πλευρίτου 3, Κρίστμας 3, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου, Τριχά 3, Δρακωτού