Α1 Πόλο Γυναικών: Οι διασταυρώσεις στα πλέι οφ

Δημήτρης Ντζάνης
Α1 Πόλο Γυναικών: Οι διασταυρώσεις στα πλέι οφ

bet365

Δείτε πώς διαμορφώνονται τα ζευγάρια στις δύο πρώτες φάσεις των πλέι οφ στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 γυναικών.

Με τα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής οριστικοποιήθηκαν και τα ζευγάρια στην προημιτελική φάση των πλέι οφ στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 γυναικών. Στη βαθμολογία δεν υπήρξε κάποια αλλαγή, έτσι ο 1ος Ολυμπιακός και η 2η Γλυφάδα πέρασαν απευθείας στα ημιτελικά των πλέι οφ και περιμένουνν τον αντίπαλό τους.

Θα προκύψει από τα ζευγάρια των προημιτελικών Βουλιαγμένη-Πανιώνιος και Εθνικός-ΑΕΚ. Η σειρά θα κριθεί στις δύο νίκες, όπως και στα ημιτελικά. Τα παιχνίδια θα γίνουν στις 5, 7 και στις 9 Μάη, αν χρειαστεί.


Τα ζευγάρια στα προημιτελικά των πλέι οφ

Βουλιαγμένη - Πανιώνιος
Εθνικός - ΑΕΚ

Τα ημιτελικά των πλέι οφ

Γλυφάδα-Βουλιαγμένη ή Πανιώνιος
Ολυμπιακός - Εθνικός ή ΑΕΚ

Τα στοιχεία των αγώνων

Εθνικός – Πανιώνιος 17-4

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 3-1, 4-0, 5-2

Εθνικός (Ρουμπέση): Σωτηρέλη, Ιωάννου 1, Ι.Χαραλαμπίδη 3, Ελληνιάδη 3, Κοντονή 3, Πάρκες 1, Χατζηκυριακάκη, Άλκηστη Μπενέκου 2, Ρακιντζή 1, Στεφανία Χαραλαμπίδη 1, Ιόλη Μπενέκου 1, Τζόνσον, Γκότζια, Καραμπέτσου 1.
Πανιώνιος (Παπαναστασίου): Τζούρκα, Σαφέτη, Μαυρωτά 1, Πουστινίκοβα 1, Κοτσάφτη, Ξανθοπούλου, Μπογκατσένκο, Λούδη 1, Βαζαίου, Πετεινάτου, Δ. Παπαναστασίου 1, Α. Παπαναστασίου, Μήτσου, Τουρλουμούση, Κελαδίτη.


ΝΕ Πατρών – Λάρισα 12-10

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 4-3, 3-3, 3-3

ΝΕΠ (Κοντάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σάντσεζ Λορένα, Κεπενού, Πετάση, Κουρέτα 2, Σάπκινα 5, Λυκοθανάση, Ζοφώλη 3, Ντάσιου 2, Κρινά, Νιαρχάκου, Γκαντή, Μιχαλάτου, Παρασκευοπούλου.
Λάρισα (Γαλανόπουλος): Ζαφειράκη 1, Κοκκίνου, Tουλουμτζίδου, Καρυπίδου Μελίνα 4, Κολτσίδα 2, Σακελλαρίου, Γαλανοπούλου, Ρότζερς, Καρυπίδου Ηρώ – Βασιλεία 3.

Βουλιαγμένη – ΑΕΚ 14-9

Τα οκτάλεπτα: 2-5, 2-2, 7-1, 3-1

ΝΟΒ (Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Χυδηριώτη 2, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 2, Ριντζ 1, Τανκέεβα 1, Μαρία Πάτρα 1, Καλαϊτζή, Διαμαντοπούλου 4, Σάντα 3, Αγγελίδη, Ειρήνη Πάτρα, Πιοβάν, Ανδρεάδη.
ΑΕΚ (Λιόση): Αρχοντάκη, Πασκάλε 3, Κασσάρη, Λούδη, Γαβαλά, Μαστρόκαλου, Μιχαηλίδου, Στρατηδάκη 2, Κώτσια 4, Τσιμάρα Ευφ., Τσιμάρα Ευδ. , Γροζοπούλου, Τσουρή, Κοβάσεβιτς, Βαμβακάρη.


Ηλυσιακός - Γλυφάδα 9-23

Τα οκτάλεπτα: 2-8, 3-5, 3-5, 1-5.

Ηλυσιακός (Τσόκας): Κανταλέα, Μανιάτη 2, Κουτίνιο 2, Μοσκοφίδου, Κωνσταντά 2, Μπακομήτρου, Σκαρπαλέζου Ο., Νικολακοπούλου, Σκαρπαλέζου Ν., Λιαπάκη, Ρηγοπούλου, Σαράκη, Παναγιότι 3.
Γλυφάδα (Ανδρεάκος): Καρύτσα, Κλαψιανού, Γκίλλα 1, Θωμοπούλου, Γρηγοροπούλου 1, Ειρήνη Νίνου 7, Αντωνιάδη 2, Κολιτσοπούλου 3, Κούλχας, Φουντωτού 2, Βόγκα, Κοντογιάννη 4, Τσιάρα, Κατσώνη, Κανελλοπούλου 3.

Νηρέας Χαλανδρίου – ΠΑΟΚ 5-12


Απομένουν δύο εξ αναβολής αγώνες που δεν επερεάζουν τη βαθμολογία, το ΝΕΠ-Εθνικός (18η αγων.) και το Λάρισα-Ολυμπιακός (19η), που θα γίνει την Παρασκευή (15/4, 18:00) με την ευκαιρία παρουσίας του Ολυμπιακού στη θεσσαλική πόλη για το Final 4 του Κυπέλλου που ακολουθεί.


Η βαθμολογία
1.Ολυμπιακός 63 (21 αγ.)
2.Γλυφάδα 55 (22 αγ.)
--------------------------
3.Βουλιαγμένη 53 (22 αγ.)
4.Εθνικός 49 (21 αγ.)
5.ΑΕΚ 37 (22 αγ.)
6.Πανιώνιος 37 (22 αγ.)
---------------------------
7.ΝΕΠ 31 (21 αγ.)
8.Λάρισα 25 (21 αγ.)
9.Ρέθυμνο 15 (22 αγ.)
10.ΠΑΟΚ 13 (22 αγ.)
11.Νηρέας Χαλανδρίου 7 (22 αγ.)
12.Ηλυσιακός 0 (22 αγ.)

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τελευταία Νέα