Άνετο πέρασμα ο Απόλλων Σμύρνης από το Περιστέρι

Δημήτρης Ντζάνης
Ο Χαράλαμπος Τρούλος με το σκουφάκι του Απόλλωνα Σμύρνης

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε επί του ΓΣ Περιστερίου με 12-7 στη Χωράφα, στον αγώνα που ολοκλήρωσε τον 1ο γύρο της α' φάσης στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 ανδρών.

Ο Απόλλων Σμύρνης πέρασε με επιβλητικό τρόπο από το κολυμβητήριο της Χωράφας, νικώντας τον ΓΣ Περιστερίου με 12-7 για την 7η αγωνιστική του Α' ομίλου της πρώτης φάσης στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 ανδρών.

Με αυτό το παιχνίδι ολοκληρώθηκε ο 1ος γύρος και στους δύο ομίλους της πρώτης φάσης στο πρωτάθλημα.

Ο Απόλλων Σμύρνης κρατώντας τους γηπεδούχους χωρίς γκολ για 12 λεπτά και με σκορ 6-0 στην 3η περίοδο έφθασε στην 6η νίκη του και εδραιώθηκε στη 2η θέση του ομίλου.

Ο ΓΣ Περιστερίου, υπέστη τη 2η ήττα του και αγωνίστηκε χωρίς τον βασικό του τερματοφύλακα Ντρου Χόλαντ, καθώς είχε υποχρεώσεις με την εθνική ομάδα των ΗΠΑ στους Παναμερικανικούς Αγώνες.

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 1-1, 0-6, 4-1.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Αναγνώστου, Μπιτσάκος Χ., Παπαδημητρίου, Πρέκας 1, Χρυσοσπάθης 2, Κουκουμάκης, Άτζιτς 1, Καρούντζος 1, Φώσκολος, Μπεριστιάνος, Τοράκης 1, Μπιτσάκος Αν. 1, Σεννής, Μαστρογιαννάκος, Αλευρίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Δεληγιάννης): Γαλανόπουλος, Αλαμάνος 1, Μπογκντάνοβιτς 3, Μόκκας, Τρούλος 4, Δίπλαρος, Σουσιασβίλι 1, Χονδροκούκης 1, Γωνιωτάκης 1, Γαρδίκας, Τσαχιλίδης 1, Σολανάκης, Καβουσανός, Τόττης, Τσιαβαλιάρης.