Ο Ολυμπιακός άνετα τον ΠΑΟΚ, πριν από την κόντρα με τη Βουλιαγμένη στο Champions League

O Ολυμπιακός νίκησε τον ΠΑΟΚ με διαφορά 15 γκολ στον Πειραιά, πριν από την αναμέτρηση με τη Βουλιαγμένη για το Champions League.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε τη νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 ανδρών. Στον εναρκτήριο αγώνα του Ομίλου G1, για τη β' φάση, οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν τον ΠΑΟΚ με 20-5 στο Εθνικό κολυμβητήριο Περαιά.
Τώρα ο Ολυμπιακός έχει μπροστά του τον εντός έδρας αγώνα με τη Βουλιαγμένη, την Τρίτη (24/1, 19:30) για την 6η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Απέναντι στον ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 5-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και με τον Φουντούλη να σκοράρει το τέταρτο προσωπικό του γκολ και να φθάνει στα 48 συνολικά στο πρωτάθλημα, διαμορφώθηκε το 9-1 του ημιχρόνου.

Η ψαλίδα στο σκορ άνοιξε περισσότερο στο 2ο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 15-4 στο τέλος της 3ης περιόδου και τον Παπαναστασίου να διαμορφώνει το τελικό 20-5.

Τα οκτάλεπτα: 5-0, 4-1, 6-3, 5-1

Ολυμπιακός (Ιγκόρ Μιλάνοβιτς): Ζερδεβάς, Δήμου 1, Γραμματικός, Γενηδουνιάς 2, Φουντούλης 4, Γούβης 1, Μπούσλιε 2, Κολόμβος 2, Φιλίποβιτς 2, Παπαναστασίου 3, Δαμίγος, Γκίλλας 3, Λιαντζίρης

ΠΑΟΚ (Θεόδωρος Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Καπράγκος, Παπαμανωλιουδάκης, Ν. Προσινικλής, Καλάργυρος, Κεχαλάρης 1, Μιλάρντοβιτς 2, Λασκαρίδης, Χαραλαμπόπουλος 1, Π. Προσινικλής, Κούπμαν 1, Κουγιούνης, Αλειφτήρας, Σάλεχ