Ύποπτο κρούσμα ευλογιάς πιθήκων στη Θεσσαλονίκη
![Ύποπτο κρούσμα ευλογιάς πιθήκων στη Θεσσαλονίκη](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2022-06/asthenoforo.jpg?itok=wX-L5XtJ)
Ένας άνδρας 61 ετών νοσηλεύεται στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης ως ύποπτο κρούσμα ευλογιάς των πιθήκων.
Ένας άντρας 61 ετών, ο οποίος νοσηλεύεται στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου της Θεσσαλονίκης, κρίνεται ύποπτο κρούσμα της ευλογιάς των πιθήκων. Ο 61χρονος βρίσκεται σε απομόνωση, έχει υποβληθεί στις απαραίτητες εξετάσεις και αναμένονται τα αποτελέσματα αυτών από το ΑΠΘ.
Αυτό αναμένεται να γίνει αύριο (3/6) Παρασκευή. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, ο 61χρονος άνδρας είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, με πολύ περιορισμένα συμπτώματα.