Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών

Με τα παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής, για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, διεξάγονται σήμερα (19/2).

*Εθνικό Χανίων 15.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΟΚ (Νίκος Μπουδραμής, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Ιωνικό, Χίος 17.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, ΑΝΟΓ 19.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 20.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Δημοτικό Γουδή 21.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

Ομάδες Αγ. Νίκ. Ισ. Ήττ. Τέρμ. Β.

 

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13 12 1 0 242-74 37

2.ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ 14 11 2 1 168-100 35

3.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 14 10 2 2 163-125 32

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 14 10 1 3 157-122 31

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 14 7 0 7 116-134 21

6.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ 14 7 0 7 134-133 21

..................................................................................................................

7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 14 5 1 8 109-119 16

-.ΕΘΝΙΚΟΣ 14 5 1 8 101-142 16

..................................................................................................................

9.ΠΑΟΚ 14 4 0 10 123-150 12

-.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 13 4 0 9 117-156 12

11.ΝΟ ΧΙΟΥ 14 2 0 12 90-174 6

12.ΠΑΟ 14 2 0 12 110-201 6

 

Επόμενη αγωνιστική (22/2): Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Χανίων, Υδραϊκός – Πανιώνιος, Εθνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (7/3)

ΣΚΟΡΕΡ

49 Μοσκόφ (Απόλλων), 40 Ίρβιγκ (Υδραϊκός), 38 Γούνας (Ολυμπιακός), Γκιουβέτσης (ΝΟ Βουλιαγμένης), 35 Όμπερτ (Υδραϊκός), 31 Γενηδουνιάς (Ολυμπιακός), 28 Μπάσιτς (ΝΟ Βουλιαγμένης), 26 Γιόκοβιτς (Ολυμπιακός), 25 Τρούλος (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Δερβίσης (Ολυμπιακός)